מה זה אימון?

מה זה אימון אישי? למה קואצ'ינג מיועד? למי זה מתאים? איך זה עובד? האם זה יעזור לי? אלו שאלות שמופנות אלי שוב ושוב. אז התיישבתי לכתוב את הפוסט הבא בשאיפה לעשות קצת סדר בעניינים

מה זה קואצ'ינג?

אימון  קוגניטיבי-התנהגותי (CBC) צמח מתוך ההבנה שעל מנת להגיע לתוצאות מוצלחות צריך לשנות את הדרך להשיגן, ממש כמו המשפט הידוע של אלברט איינשטיין שאמר כי "זו טיפשות לחזור שוב ושוב על אותה הפעולה ובכל פעם לצפות לתוצאה אחרת".  אם כך אימון משמעותו מציאת דרך חדשה וטובה להשגת המטרה שלך. אימון אישי הינו תהליך קצר מועד הממוקד בהווה (מה עובד ולא עובד היום) ובעתיד (מה אעשה כדי להגיע לתוצאות מסוימות) היוצא מתוך הנחת בסיס שלאנשים יש בתוכם את היכולת לצמוח ולהתפתח.

האם קואצ'ינג יעזור לי?

מחקרים מצאו כי אימון CBC  הוא כלי יעיל להשגת מטרות, העצמה ושיפור שליטה עצמית. האימון מקדם עליה בביצועים והשגת מטרות, מחזק את היכולת שלנו להתמודד עם לחצים ותסכולים וגם מביא להעלאת הסיפוק שלנו מחיינו. בנוסף נמצא כי השינויים שמושגים באימון נשמרים לאורך זמן.

איך קואצ'ינג עובד?

אימון אישי מורכב מארבעה שלבים עיקרים שפעמים רבות שזורים זה בזה:

השלב הראשון מתחיל בשיחה להבנת הנושאים שהמתאמן רוצה לקדם. לפעמים יש הרבה נושאים, לפעמים הנושא מורכב או מעורפל ונדרשת עבודה להבנה ולחידוד ולפעמים מגיעים עם מטרה או מטרות ברורות.

בשלב השני נאתר מכשולים שעלולים למנוע את השגת המטרה או לעכב אותה. נחקור היכן החשיבה שלנו תוקעת אותנו – איזה תפיסות, אמונות, הרגלים אימצנו במהלך החיים והם כבר אינם משרתים אותם ואפילו פוגעים בנו. את אלו נחליף לאט לאט באמונות חדשות שיקדמו ויתמכו בנו. במקביל נעסוק במטרה שהגדרנו ונתחיל לזהות את הצעדים הספציפיים שצריך לנקוט כדי להשיג אותה.

בשלב השלישי נחקור את החזון שלנו, את ה-I have a dream" " שלנו. כאן נשאל מי נהיה כשהמטרה תושג, איך נרגיש כשנממש אותה, כשנחייה אותה. שלב זה יסייע לנו לחיות את המטרה שלנו, להבין ממה היא מורכבת וכך נדע ביתר דיוק לאן אנחנו רוצים להגיע. זהו שלב של חידוד המטרה.

בשלב הרביעי נסייע למתאמן לפתח תוכנית פעולה מסודרת לעבר המטרות שהוגדרו, לתרגם את המטרות לצעדים הניתנים ליישום במסגרת האימון ואחריו. בנוסף נתאמן במיומנויות חדשות ונאמץ הרגלים חדשים.

תהליך האימון מתבצע תוך שיתוף פעולה ודיאלוג בין המתאמן למאמן , אנו עובדים יחד לטובת האג'נדה של המתאמן, כשאני המאמנת, מלווה, מעודדת ועוזרת לך ללמוד מן ההצלחות וגם מן הכישלונות.

ממש כמו בספורט, הכוחות הם שלך, אני רק עוזרת לך למצוא אותם בתוכך, להעצים אותם ולתעל אותם למקום הנכון.

למי אימון אישי מתאים?

לכל מי שמתחייב להשקיע ולעבוד כדי להשיג את המטרות שלו.

מתי?

מתי שתרצו, תרימו טלפון ונקבע פגישת הכרות!

נפגש באימון!

בברכה,

ענבל דויטש-קרצ'מר – מאמנת אישית ( קואצ'רית) לאיכות חיים | קרית אונו | 052-8800397

לקריאה נוספת – פוסט על ההבדלים בין אימון לטיפול ולמי מתאים כל אחד מהם


הפוסט מבוסס על מאמר מאת דר' שחר צדוק והספר "אימון קו-אקטיבי" מאת לורה וית'וורת.

%d בלוגרים אהבו את זה: